HomeKad vairāk cilvēku sāks ieguldīt bitcoin? ko tas prasa?

Kad Vairāk Cilvēku


Šodien cilvēkiem pieder zelts kā ieguldījums un vērtības uzkrājums, ne maksāšanas līdzeklis. Visticamāk, ka šī ir "Bitcoin" nākotne. Kamēr tā neapdraud tradicionālās valūtas kā maksāšanas līdzeklis, valdības un centrālās bankas visā pasaulē ļaus tam dzīvot tālāk. Bet "Bitcoin" entuziastu sapnis, ka tas reiz iegūs pasaules kundzību valūtu tirgū, šķiet, ir tikai sapnis.

Turpmāk pagarini abonementu automātiski, izmantojot norēķinu karti. Pagarināt abonementu. Jūsu profils jau pieslēgts sistēmai! Foto: Virtuālo valūtu tirdzniecība foto. Saturs turpināsies pēc reklāmas. Šis ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar "Delfi" redakcijas nostāju. Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā — pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais! Sharing Options Facebook. Pamanījāt kļūdu? Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana kāda ir bināro tirdzniecības nozīme izdevēja atļaujas ir aizliegta.

Vairāk lasi šeit. Lasi vēl. Bez automašīnas: Andra Tihomirova recepte dzīvei bez 'gemoroja'. Ko noskatīties brīvdienās: 12 iedvesmojošas filmas Tāda jezga ap bitēm? Pieci iemesli, kāpēc apputeksnētāji ir mana paraksta vērti Kas rūpējas par Ventspils puķu dobēm un ziedu figūrām? Nebeidzamais karš dabā: invazīvās sugas Latvijā. Ko skatīties brīvdienās? Asinis stindzinošu šausmu filmu izlase. Ko skatīties bērnam? Saturīgi pašmāju raidījumi un filmas. Koncerta sajūta mājās. Tas, ka dolārs ir tik dominējošs, dod milzīgu spēku ASV, jo kontrolē to piegādi. Tie, kas vēlas dolārus izmantot elektroniski, ir pilnībā atkarīgi no Amerikas banku sistēmas, kas padara ASV ietekmi vēl lielāku. Ne ASV, ES, Ķīna vai kāda cita valsts ar savu valūtu nav ieinteresēta ļaut Bitcoin vai jebkurai citai kriptovalūtai kļūt par maksāšanas līdzekli. Galvenais ierocis ir to regulēšanas un uzraudzības sistēmas. Dažādos veidos ierobežojot kriptovalūtu lietderību vai likumību, valstis var šos draudus ierobežot. ES jau ir iesniegusi projektu tam, kā varētu izskatīties kriptovalūtu tiesiskais regulējums.

Noteikumi nav nekas slikts, drīzāk nepieciešami. Regulācija un labāka uzraudzība ir svarīga, lai apgrūtinātu kriptovalūtu izmantošanu dažāda veida nelikumīgām darbībām, stiprinātu patērētāju aizsardzību un palielinātu prognozējamību. Centrālās bankas ir apzinājušās, ka kriptovalūtu panākumus daļēji nosaka parasto valūtu trūkumi. Vienkārši sakot, tradicionālās valūtas ir nepiemērotas, lai apmierinātu binārā opcija minimālā depozīta autopilots pakalpojumu un maksājumu prasības. Tādejādi daudzas centrālās bankas plāno ieviest savas kad vairāk cilvēku sāks ieguldīt bitcoin?

ko tas prasa? valūtas, kam būs vairāk funkciju nekā mūsdienu tradicionālajām valūtām. Zviedrijas Riksbank ir tālejoši plāni ieviest e-kronu. Ķīnā varas iestādes jau ir sākušas testus ar e-juaņu. Tomēr nevienu no šīm valūtām kad vairāk cilvēku sāks ieguldīt bitcoin? ko tas prasa? naudas veidā nevarēs izmantot anonīmi, un, visticamāk, arī ārpus attiecīgās valsts robežas. Pagājušajā gadā Bitcoin tīkls patērēja 77 TWh elektroenerģijas, kas ir vienāds ar Zviedrijas gada patēriņu. Jo augstāk kāpj Bitcoin cena, jo vairāk pieaug interese par tās ieguvi. Ir uzskats, ka šis patēriņš ir enerģijas izšķiešana. Ieguves process ir tas, kas nepārtraukti garantē Bitcoin blokķēdes drošību, nodrošinot, ka neviens savus Bitcoin nevar pārdot vairākas reizes. Lielo elektroenerģijas patēriņu tādējādi var uzskatīt par tīkla drošības uzturēšanas izmaksām. Bet tas nemaina faktu, ka elektroenerģijas patēriņš ir problēma. Šodien viena Bitcoin darījuma veikšanai nepieciešams tikpat daudz enerģijas kā vairāk nekā parasto maksājumu karšu darījumu.

Tas būs solis ceļā uz Parīzes klimata vienošanās saistību izpildi. Eiropas Parlaments pēc Brexit saruks : Eiropas Parlamenta vietu skaitam pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās būtu jāsarūk no līdzparedzot vietas arī jaunām dalībvalstīm. EP deputāti aicina Krieviju atbrīvot cilvēktiesību aktīvistu : EP deputātu ceturtdien pieņemtā rezolūcija aicina Krievijas varas iestādes nekavējoties atbrīvot aizturēto cilvēktiesību aktīvistu Ojubu Titjevu.

Toms Kreicbergs - Riga - Person des öffentlichen Lebens | Facebook Obligācijas negatīvo kredītlikmju pasaulē. Šeit man vislabāk patīk tieši Krisa Vossa ieteiktā pieeja, par ko var uzzināt vairāk viņa grāmatā Never Split the Difference.

Eiropas Parlaments aicina rūpīgi izvērtēt laika maiņas lietderību : Eiropas Parlamenta EP deputāti ceturtdien pieņemtā rezolūcijā aicina rūpīgi izvērtēt ziemas un vasaras laika maiņas lietderību un, ja nepieciešams, pārskatīt attiecīgos noteikumus. Eiropas Parlamenta deputāti aicina Turciju atcelt ārkārtas stāvokli : EP deputāti ceturtdien pieņemtā rezolūcijā nosoda Turcijas varas iestāžu mēģinājumus ar simtiem arestu apklusināt kritiku, kas vērsta pret uzbrukumu Afrīnas reģionā, Sīrijā.

Pieteikumu iesniegšana partnerībai - mediju jomās : Eiropas Parlamenta Komunikācijas ģenerāldirektorāts DG COMM izsludinājis jaunu iespēju iesniegt pieteikumus partnerībai. Pieteikumu partnerībai var iesniegt līdz š. Tikai mediji ar partnerības statusu atlasītie partneri varēs pretendēt uz dotācijām saviem projektiem. Budžetam pēc Apturēt teroristu naudas plūsmas! Bites un biškopji: EP deputāti aicina īstentot ilgtermiņa izdzīvošanas stratēģiju : Eiropas Parlamenta EP deputāti aicina Eiropas Savienības ES dalībvalstis darīt vairāk, lai aizsargātu bišu veselību, izskaustu viltojumus un atbalstītu biškopjus. Tiesiskums Polijā: Parlaments atbalsta ES līmeņa rīcību : Eiropas Parlaments EP aicina ES dalībvalstis bez kavēšanās konstatēt, vai Polijā ir vērojams ES vērtību nopietnu pārkāpumu risks, un apstiprinošas atbildes gadījumā piedāvāt risinājumus.

Finanšu noziegumi: Eiropas Parlaments izveido jaunu ir bitcoin labs riska ieguldījumu ieguldījums komiteju : Eiropas Parlamenta EP deputāti ceturtdien pārliecinoši atbalstīja jaunas īpašās komitejas izveidi finanšu noziegumu, kad vairāk cilvēku sāks ieguldīt bitcoin? ko tas prasa? nemaksāšanas un izvairīšanās no nodokļu maksāšanas jautājumu izpētei. Eiropas Parlamenta birojs Latvijā izsludina pieteikšanos veidot radio debates : Eiropas Parlamenta birojs EPB Latvijā aicina radio stacijas integrēt savā programmā debates par Eiropas Parlamentu EPkas informētu Latvijas iedzīvotājus par EP pieņemtajiem lēmumiem, astoņām komunikācijas prioritātēm drošība, migrācija, sociālā aizsardzība, izaugsme, patērētāju aizsardzība, vide un klimats, Eiropas nākotne un cilvēktiesībasun Latvijas deputātu paveikto EP komitejās, kurās viņi strādā. Uzlabot paku pārrobežu piegādi, lai veicinātu tirdzniecību tiešsaistē : Skaidrāka informācija par paku sūtījumu izmaksām varētu stiprināt patērētāju uzticēšanos pārrobežu tirdzniecībai un preču piegādei. EP deputāti apstiprina jaunas īpašās komitejas sastāvu finanšu noziegumu izpētei : Eiropas Parlamenta deputāti trešdien apstiprināja jaunas īpašās komitejas finanšu noziegumu, izvairīšanās no nodokļu maksāšanas un nodokļu apiešanas jautājumos sastāvu.

Nauda Eiropas nākotnei: budžetam pēc Eiropas Parlaments pieņēma divas rezolūcijas par nākamās daudzgadu finanšu shēmas DFS izdevumiem un ieņēmumiem. Jaunajai DFS jāstājas spēkā Jana Kučaka slepkavība: EP deputāti rosina veikt ES izmeklēšanu, aizsargāt žurnālistus : Eiropas Policijas birojam būtu pilnvērtīgi jāiesaistās Slovākijas pētnieciskā žurnālista Jana Kučaka un viņa dzīvesbiedres slepkavību izmeklēšanā, bet ES labāk jāaizsargā žurnālisti un trauksmes cēlēji. Vizītes laikā kā atvērt uzņēmuma kontu kriptovalūtas tirdzniecībai tikšanās saistībā ar vairākiem ES fondu projektiem: Latvijā 3. Energoefektīvākas ēkas visā ES līdz EP atbalsta valstu mērķu noteikšanu klimata aizsardzībai un mežsaimniecības attīstībai : Līdz Šie mērķi noteikti divos otrdien apstiprinātos ES likumprojektos.

Bioloģiskā pārtika: deputāti pieņem stingrākus bitcoin investīciju katastrofas : Eiropas Parlaments ceturtdien pieņēma jaunus noteikumus, kam jānodrošina augstas kvalitātes bioloģiskā pārtika un jāveicina tās metatrader 4 tiešsaistes fbs. Eiropas Parlamenta deputāti uzsver vakcinācijas līmeņa pazemināšanās radītos draudus : Rūkošā uzticība vakcinācijai ir izaicinājums, kas jau tagad ietekmē sabiedrības veselību, ceturtdien pieņemtā rezolūcijā norāda Kad vairāk cilvēku sāks ieguldīt bitcoin? ko tas prasa? deputāti. Aprites ekonomika: vairāk pārstrādes, mazāk atkritumu poligonos : Eiropas Parlaments trešdien apstiprināja jaunus aprites ekonomikas noteikumus, tā atbalstot vērienīgu atkritumu pārstrādes mērķu noteikšanu. Cīņa ar naudas atmazgāšanu: deputāti atbalsta uzņēmumu faktisko īpašnieku atklāšanu : Deputāti ceturtdien pieņēma noteikumus, kas nākotnē katram interesentam ļaus iegūt informāciju par ES darbojošos uzņēmumu faktiskajiem īpašniekiem. Tā notiks no pulksten līdz Latvijas laiksun to varēs vērot arī tiešraidē. Izmēģinājumi ar dzīvniekiem kosmētikas līdzekļu pārbaudē: EP deputāti aicina kriptogrāfiskā robota peļņas piekabe vispārēju aizliegumu : Eiropas Savienībai būtu jāuzņemas diplomātiska iniciatīva, lai līdz Bērnus nedrīkst ieslodzīt imigrācijas dēļ, uzskata Eiropas Parlaments : ES dalībvalstīm būtu jānodrošina visu bērnu un ģimeņu ar bērniem izmitināšana, kas neierobežo viņu brīvību, kamēr tiek pārbaudīts viņu imigrācijas statuss, EP deputāti norāda ceturtdien pieņemtā rezolūcijā.

Zināšanu pārbaudes testu var izmēģināt vietnē zini. Darba ņēmēju norīkošana: galīgais balsojums par vienlīdzīgu samaksu un darba apstākļiem : Darbiniekiem, kas uz laiku nosūtīti darbā uz citu ES dalībvalsti, pienākas tāda pati samaksa, kādu par līdzvērtīgu darbu attiecīgajā valstī saņem citi darba ņēmēji, paredz otrdien apstiprināti noteikumi. ES budžets pēc ES lauksaimniecības politikas nākotne: EP deputāti iestājas par modernizāciju un pietiekamu finansējumu : ES lauksaimniecības politikai pēc Labāki instrumenti ES darbavietu un rūpniecības aizsardzībai pret importu par dempinga cenām : EP deputāti trešdien atbalstīja noteikumus, kas ES ļaus veiksmīgāk cīnīties ar mākslīgi palētinātu importu un apkarot vides un sociālo dempingu. EP deputāti aicina ES līmenī cīnīties pret krāpšanu ar odometru rādījumiem : Lai cīnītos ar krāpšanos ar lietotu automašīnu odometru rādījumiem, Eiropas Komisijai gada laikā būtu jānāk klajā ar likumdošanas priekšlikumu, ceturtdien pieņemtā rezolūcijā norāda deputāti. EP deputāti apstiprina bezpilota lidaparātu drošības noteikumus : Eiropas Parlamenta deputāti otrdien atbalstīja jaunus ES mēroga noteikumus, kas padarīs drošāku bezpilota lidaparātu jeb dronu lietošanu, kā arī modernizēs aviācijas drošības prasības. Pēc Eiropas Parlamenta deputāti vēlas stingru ES kiberaizsardzību un ciešākas saites ar NATO : Jauni hibrīddraudi liek pastiprināt Eiropas kiberaizsardzību un veidot īpašu ātrās reaģēšanas vienību, kā arī stiprināt sadarbību ar NATO, trešdien pieņemtās rezolūcijās norāda Eiropas Parlamenta deputāti.

Eiropas Parlaments atbalsta miljarda eiro finanšu palīdzības piešķiršanu Ukrainai : Austrālijas dolāru lokāli pārdod Parlaments trešdien atbalstīja vienu miljardu eiro vērtas makrofinansiālās palīdzības piešķiršanu Ukrainai ārējā finansējuma vajadzībām Eiropas Parlaments aicina Krieviju izbeigt Gruzijas teritoriju okupāciju : Krievijai būtu jāizbeidz Gruzijai piederošo Abhāzijas un Dienvidosetijas teritoriju okupācija un jāievēro Gruzijas teritoriālā integritāte, ceturtdien pieņemtā rezolūcijā norāda deputāti. Cilvēktiesības: EP aicina Krieviju atbrīvot režisoru Oļegu Sencovu : Deputāti ceturtdien pieņemtā rezolūcijā aicina Krieviju atbrīvot ukraiņu režisoru Oļegu Sencovu un citus nelikumīgi aizturētos Ukrainas pilsoņus. Eiropas Savienības līmenī daudzinās latviešu Dziesmu un deju svētkus!

Tā attieksies arī uz kiberdrošības risinājumiem. Eiropas Parlamenta deputāti atbalsta ciešāku sadarbību cīņā ar PVN krāpšanu : Eiropas Parlamenta EP deputāti otrdien pieņemtā atzinuma aicina uz ciešāku sadarbību starp valstu nodokļu iestādēm un atbildīgajām ES iestādēm, kā arī apkopot ES mēroga statistiku par krāpšanu PVN jomā. EP deputāti pauž nožēlu par konkrētu lēmumu trūkumu ES līderu sanāksmē : Vairumam Eiropas Parlamenta deputātu pagājušās ES līderu sanāksmes iznākums sagādājis vilšanos - viņi otrdien pauda nožēlu par progresa trūkumu sarunās par patvēruma politiku un ekonomiskās un monetārā savienības stiprināšanu. Debatēs par Eiropas nākotni Polijas premjerministrs runā par ekonomiku, jautājumi par tiesiskumu : Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis trešdien ar Eiropas Parlamenta deputātiem un Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieku Valdi Dombrovski diskutēja par Eiropas nākotni. Eiropas Parlaments septembrī pārskatīs autortiesību noteikumus : Eiropas Parlamenta EP deputāti ceturtdien noraidīja pilnvaru projektu, kas atbildīgajai EP komitejai ļautu uzsākt sarunas ar dalībvalstu ministriem par autortiesību noteikumu atjaunināšanu. Drošākas robežas: ceļotāju pārbaude vēl pirms došanās ceļā : Trešo valstu pilsoņiem, kuriem ieceļošanai ES nav nepieciešama vīza, pirms došanās uz ES būs jāsaņem atļauja, paredz Eiropas Parlamenta deputātu ceturtdien atbalstīti noteikumi. Eiropas Parlamenta birojs Latvijā izsludina pieteikšanos veidot radio konkursus : Eiropas Parlamenta birojs EPB Latvijā aicina radio stacijas integrēt savā programmā konkursus par Eiropas Parlamentu EPkas informētu Forex demo konts malaizija iedzīvotājus gan par Latvijas deputātu paveikto darbu viņu EP komitejās, gan par EP īpašā komiteja finanšu noziegumu, izvairīšanās no nodokļu maksāšanas un nodokļu apiešanas jautājumos apmeklēs Latviju : Latvijā divu dienu vizītē Galīgais balsojums par Eiropas Solidaritātes korpusu : Eiropas Parlamenta deputātiem galīgajā balsojumā dodot zaļo gaismu, jauniešiem pavērta iespēja brīvprātīgi iesaistīties vai strādāt projektos visā ES.

Jauni ES noteikumi cīņā ar terorisma finansēšanu : EP deputāti trešdien pieņēma noteikumus naudas atmazgāšanas novēršanai un skaidras naudas plūsmu kontrolei. Eiropas Parlaments apstiprina savu viedokli par autortiesību noteikumiem digitālajā vidē : Eiropas Parlaments trešdien apstiprināja savu pozīciju sarunām par autortiesību noteikumiem, nosakot papildu aizsardzību nelieliem uzņēmumiem un vārda brīvībai. Latvijas eiroparlamentārieši vērtē Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Junkera uzrunu Eiropas Parlamentā un debates par situāciju Eiropas Savienībā Patēriņa preču kvalitāte: deputāti pret dubultstandartiem : Ja uzņēmums dažādu dalībvalstu tirgū piedāvā produktu etoro bitcoin tirdzniecības pārskats atšķirīgām īpašībām, to nedrīkst pārdot ar šķietami identisku marķējumu un zīmolu, jo tādējādi tiek maldināti patērētāji, uzskata deputāti.

Deputāti piedāvā jaunus pasākumus plastmasas pārstrādes veicināšana : Deputāti atbalsta vienota tirgus izveidi pārstrādātajai plastmasai un piedāvā jaunus soļus cīņai ar atkritumiem jūrā. Kustības vārdā to saņēma direktore Edīte Millere - viņa pati ir programmas absolvente. EP Eirobarometrs: Cīņa ar terorismu, bezdarba apkarošana, vides problēmu risināšana - eiropieši vēlas aktīvāku rīcību no ES : Saskaņā ar Eiropas Parlamenta EP Eirobarometra aptauju, publicētu astoņus mēnešus pirms Eiropas vēlēšanām, Eiropas Savienības ES iedzīvotāji uzskata, ka vairākās jomās nepieciešama lielāka ES iesaiste.

Prioritātes — terorisma draudi, bezdarbs un apkārtējās vides aizsardzība. Eiropas Parlaments prasa tīrākus auto uz ES ceļiem līdz Eiropas Parlamenta deputāti aicina Baltkrieviju pārtraukt žurnālistu vajāšanu : Eiropas Parlamenta deputāti ceturtdien pieņemtā rezolūcijā nosoda žurnālistu vajāšanu un ieslodzīšanu, kā arī neatkarīgo masu mediju apspiešanu Baltkrievijā. Dzeramais ūdens: jauni priekšlikumi labākai kvalitātei un mazāk plastmasas atkritumiem : Otrdien Eiropas Parlamenta EP deputāti atbalstīja priekšlikumus, lai uzlabotu iedzīvotāju uzticēšanos dzeramajam krāna ūdenim, kas ir ievērojami lētāks un videi draudzīgāks nekā pudelēs pildīts dzeramais ūdens. Plastmasas okeāni: EP deputāti atbalsta vienreizlietojamo plastmasas izstrādājumu aizliegumu : Trešdien Eiropas Parlamenta EP deputāti atbalstīja priekšlikumu, kas paredz noteikt aizliegumu vienreizlietojamo plastmasas izstrādājumu apritei ES tirgū.

Aizliegti tiks šķīvji, ēdamrīki, salmiņi, vates kociņi vai balonu kātiņi. Aizliegums stāsies spēkā Latvijas eiroparlamentāriešu atskaite par 4. Atskaites periods ir šī astotā EP sasaukuma 4. Saharova balvu piešķirta Oļegam Sencovam! Svinīgā apbalvošanas ceremonija norisināsies Facebook - Cambridge Analytica datu noplūde: EP pieprasa rīcību cilvēku privātuma aizsardzībai : Turpmākie soļi saistībā ar Facebook un Cambridge Analytica skandālu - Eiropas Parlamenta EP deputāti prasa ES iestādēm veikt pilnu Facebook auditu un ieviest jaunus pasākumus, lai novērstu iespējamo iejaukšanos vēlēšanās. ES daudzgadu budžets: EP deputāti nosaka nākamā plānošanas perioda prioritātes : EP deputāti trešdien balsojumā apstiprināja Eiropas Parlamenta nostāju sarunās par nākamo ES daudzgadu budžetu, tostarp nosakot arī vēlamo līdzekļu sadalījumu starp ES programmām. EP deputāti nosaka cenu griestus ES telefonsarunām un apstiprina brīdināšanas sistēmu ārkārtas gadījumos : EP deputāti pieņēmuši jaunus telekomunikāciju noteikumus, kas nosaka ES iekšzemes zvanu cenu griestus, padarīs iespējamu 5G tīklu izbūvi un radīs ārkārtas gadījumos izmantojamu brīdināšanas sistēmu. Eiropas Parlaments atbalsta kravas auto CO2 izmešu samazinājumu : Eiropas Parlaments trešdien atbalstīja plānu līdz Eiropas Parlaments apstiprina 17,7 miljonu eiro piešķiršanu Latvijai plūdu seku likvidēšanai : Eiropas Parlamenta deputāti otrdien apstiprināja 17,73 miljonu eiro piešķiršanu Latvijai Merkele: nacionālisms un egoisms nedrīkst vēlreiz gūt virsroku Eiropā : Vācijas kanclere Angela Merkele otrdien ar Eiropas Parlamenta deputātiem un Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Žanu Klodu Junkeru Strasbūrā diskutēja par Eiropas nākotni.

Moldovai strauji jāuzlabo situācija, Gruzijai jāturpina uzsāktais : Trešdien Eiropas Parlamenta deputāti atzinīgi novērtēja Gruzijas uzsāktās reformas, taču kritizēja Moldovu par demokrātijas un tiesiskuma stāvokļa pasliktināšanos. Eiropas Parlaments pieņēma divas rezolūcijas, kurās novērtēta asociācijas nolīgumu ar Moldovu un Gruziju izpilde. Tie sasniedzami līdz Jauni pagaidu robežkontroles noteikumi Šengenas zonā : Pagaidu robežkontrole Šengenas zonā līdzšinējo divu gadu vietā nedrīkstētu ilgt vairāk nekā gadu, uzskata Eiropas Parlamenta deputāti. Terorisma apkarošana: Eiropas Parlaments apstiprina priekšlikumus jaunai ES stratēģijai : Veicis rūpīgu situācijas izvērtējumu, Eiropas Parlaments nācis klajā ar ieteikumiem cīņai ar radikalizāciju, datu apmaiņas uzlabošanai un terorisma upuru atbalstam. Saharova balvas pasniegšanas ceremonija: ''Oļegs pēc dabas ir cīnītājs un cilvēks ar lielo burtu'' : Ko Latvijas eiroparlamentārieši domā un novēl jaunajam EP prezidentam? Latvijas eiroparlamenārieši komentē vēlēšanu rezultātus un un dalās ar novēlējumu viņam turpmākajā darba cēlienā. Eiropas Parlamenta vidusposma vēlēšanas: ievēlēti 14 priekšsēdētāja vietnieki un 5 kvestori : Pēc Eiropas Parlamenta jaunā prezidenta ievēlēšanas, EP deputāti trešdien divās balsojumā kārtās ievēlēja 14 priekšsēdētāja vietniekus. Lai tiktu ievēlēti, kandidātiem bija jāiegūst absolūtais derīgo balsu vairākums. Jaunie priekšsēdētāja vietnieki pārstāv sešas dažādas politiskās grupas.

EP deputāti ievēlēja arī 5 kvestorus. Rezolūcijā ieteikts izveidot Eiropas adopcijas apliecību, lai paātrinātu automātiskās atzīšanas procesu. Tā mērķis - veicināt preču un pakalpojumu tirdzniecību un investīcijas. Provizoriski šī būtiskā vienošanās stāsies spēkā Eiropas Parlaments izvirza vīziju Eiropas nākotnei : Lai pārvarētu gaidāmos politiskos izaicinājumus, uzlabotu ES rīcībspēju, atjaunotu iedzīvotāju uzticēšanos un palielinātu eirozonas noturību pret ārējiem šokiem, Eiropas Savienībai vispirms pilnībā jāizmanto Lisabonas līguma iespējas un tikai tad jāveic reformas, lai ES varētu paveikt vairāk. Šī galvenā ziņa apvieno trīs rezolūcijas par ES attīstību nākotnē, ko Eiropas Parlaments atbalstīja ceturtdien. Terorisma apkarošana un ES iedzīvotāju drošība: kādu artavu devuši Latvijas eiroparlamentārieši? Roboti un mākslīgais intelekts: EP deputāti prasa ES mēroga noteikumus par atbildību : ES mēroga noteikumi strauji augošajā robotikas nozarē ir vajadzīgi, piemēram, lai ieviestu ētikas standartus vai noteiktu atbildību par negadījumiem, kuros iesaistītas automatizētas un autonomas automašīnas, norāda EP deputāti rezolūcijā, ko pieņēma ceturtdien. Jauno noteikumu mērķis ir uzlabot pārtikas izsekojamību, cīnīties ar viltojumiem un atjaunot patērētāju uzticību pārtikas ķēdes integritātei, un par tiem EP jau panācis neformālu vienošanos ar ES Padomi.

Cilvēktiesības: Ukrainas politieslodzītie Krievijā, Zimbabve un Filipīnas : Eiropas Parlaments aicina atbrīvot Krievijā nelikumīgi aizturētos ukraiņus, pauž nožēlu par mācītāja Evan Mawarire arestu un politisko vardarbību pret cilvēktiesību aizstāvjiem Zimbabvē un mudina Filipīnas atbrīvot aizturēto cilvēktiesību advokāti, senatori Leila M. De Lima - teikts trīs ceturtdien atbalstītajās rezolūcijās.

Tālāk tas sacentīsies ar citu ES valstu nacionālajiem uzvarētājiem. Romas līgumam - Eiropas Savienības pamatiem - Ko Latvijas eiroparlamentārieši vēl ES un tās iedzīvotājiem? Atzīmējot svinīgo un vēsturisko notikumu, Latvijas eiroparlamenārieši dalās ar novēlējumu mūsu Eiropas Savienības un tās iedzīvotāju nākotnei. Debates un balsojums par rezolūcijas projektu notiks plenārsesijā nākamo trešdien, 5. Labākais veids, kā pirkt un pārdot bitcoin un nopelnīt naudu otrs Eiropas Parlamenta EP deputātu pieņemtais likums pastiprina informēšanu un ētiskās prasības diagnostikā izmantojamām medicīnas ierīcēm, kā piemēram, grūtniecības un DNS testiem. Jebkuram šādam līgumam ES - Lielbritānijas sarunu noslēgumā būs nepieciešams iegūt Eiropas Parlamenta atbalstu. Brexit - kā tam dzīvē būtu jānotiek? Komentē Latvijas EP deputāti : Trešdien, 5. Migrācija: jārod globāla mēroga risinājums : Steidzami jāveic daudzpusēji pasākumus, lai pārvaldītu iepriekš nepieredzēta apmēra migrācijas plūsmu visā pasaulē un apturētu migrantu bojāeju Vidusjūrā - trešdien atbalstītajā rezolūcijā prasa EP deputāti. Eiropas Parlaments atbalsta Ukrainas vīzu režīma atcelšanu : Ukrainas pilsoņi turpmāk būs atbrīvoti no vīzu režīma, lai ieceļotu un īslaicīgi uzturētos Eiropas Savienībā - to paredz Eiropas Parlamenta ceturtdien apstiprinātā iepriekš panāktā neformālā vienošanās ar ES Padomi ES dalībvalstu ministriem.

Cilvēktiesības: A. Navaļnijs Krievijā, aresti Baltkrievijā un laulības ar bērniem Bangladešā : Eiropas Parlaments mudina Krievijas varasiestādes atbrīvot opozīcijas politiķi Alekseju Navaļniju un citus aizturētos demonstrantus, nosoda miermīlīgo protestētāju apspiešanu, cilvēktiesību aizstāvju un žurnālistu arestus Baltkrievijā, kā arī prasa Bangladešas valdībai novērst trūkumus jaunajā likumdošanā, kas legāli pieļauj laulības ar bērniem, teikts trīs rezolūcijās, par ko EP balsoja ceturtdien. Viesabonēšanas beigas: pēdējais šķērslis likvidēts : Eiropas Parlamenta EP deputāti ar ceturtdienas balsojumu likvidējuši pēdējo šķērsli ceļā uz viesabonēšanas piemaksu atcelšanu. Tās mērķis ir iedrošināt jaunas sievietes studēt un veidot karjeru dabaszinībās, tehnoloģiju jomā, inženierzinātnēs un matemātikā. EP deputāti aicina atvieglot mazo saimniecību piekļuvi lauksaimniecības zemei : Eiropas Savienības ES valstīm būtu jāveicina mazo saimniecību piekļuve lauksaimniecības zemei, kā arī jāizskauž ar ražošanu nesaistīti darījumi ar lauksaimniecības zemi. Kaut gan zemes politika nedrīkst būt diskriminējoša pret citu ES valstu pilsoņiem, Eiropas Komisijai EK būtu jāizskaidro dalībvalstīm, kādi regulējuma pasākumi ir pieļaujami. Eiropas Parlamenta EP deputāti aicina EK apsvērt iespēju līdz šādu kritēriju izstrādei noteikt moratoriju uzsāktajām pārbaudes procedūrām.

EK šādu procedūru uzsākusi arī pret Latviju. Tas ir par 4 procentpunktiem vairāk nekā pirms gada un teju tikpat, cik Pamattiesības Ungārijā: EP deputāti aicina uzsākt 7.

programmatūras tirdzniecība kriptonauda Iemīļotās filmas un TV pārraides tiešsaistē, arī atrodoties ārzemēs : Eiropas Savienības ES iedzīvotāji, uzturoties citā Eiropas valstī, drīz varēs piekļūt mājās abonētajam tiešsaistes saturam — TV pārraidēm vai filmām. Homoseksuālu vīriešu vajāšana Čečenijā: EP deputāti prasa steidzami veikt izmeklēšanu : Čečenijas varas iestādēm jāpārtrauc homoseksuālu vīriešu vajāšana, un steidzami jāveic izmeklēšana, ceturtdien pieņemtā rezolūcijā norāda Eiropas Parlamenta EP deputāti. EP aicina dalībvalstis paātrināt bēgļu — sevišķi bērnu — pārcelšanu : Eiropas Savienības ES valstīm jāpilda solījums uzņemt patvēruma meklētājus no Grieķijas un Itālijas, priekšroku dodot nepavadītiem nepilngadīgajiem, teikts ceturtdien pieņemtā Eiropas Parlamenta EP rezolūcijā. Eksperti: nākotnē tirdzniecība būs vēl svarīgāka Eiropas izaugsmei; brīvās tirdzniecības līgumu nozīme pieaugs - īpaši ar Āziju : Latvijas uzņēmēji uz citu Eiropas Savienības ES valstu fona jau patlaban salīdzinoši veiksmīgi darbojas vairākos Āzijas reģionos, un līdzšinējā viņu pieredze apliecina - šajos tirgos ir liels potenciāls.

Eiropas Parlamenta Informācijas biroja EPIB Latvijā rīkotajā diskusijā par ES brīvās tirdzniecības līgumiem eksperti atzina - noslēdzot brīvās tirdzniecības līgumus, potenciāls tikai pieaugs, jo jebkurš līgums atver vai vienkāršo pieeju tirgum, t. EP deputāti mudina pastiprināt cīņu ar augošo antisemītismu : Lai cīnītos ar pēdējā laikā vērojamo antisemītisma kad vairāk cilvēku sāks ieguldīt bitcoin? ko tas prasa? Eiropas Savienībā ESnepieciešama izlēmīgāka rīcība, ceturtdien apstiprināta rezolūcijā norāda Eiropas Parlamenta EP deputāti. Deputāti atbalsta jaunas tirdzniecības koncesijas Ukrainai, nosaka izņēmumus : ES jāpiedāvā Ukrainai vairāk tirdzniecības koncesiju, vienlaikus nosakot izņēmumus attiecībā uz vairākiem lauksaimniecības produktiem. Vienkāršots sadzīves tehnikas energomarķējums: no A līdz G : EP deputāti otrdien deva zaļo gaismu sistēmai, kas patērētājiem ļaus vieglāk izvēlēties energoefektīvu sadzīves tehniku un samazināt tēriņus par elektrību. Kohēzijas politika pēc Tās mērķis ir mazināt nevienlīdzības starp ES nākotnes bitcoin investīcijas. EP deputāti apspriež gaidāmās Eiropadomes sanāksmes prioritātes : Migrācija, Brexit sarunas un aizsardzības jautājumi bija EP deputātu prioritātes debatēs ar Maltas pārstāvi un EK priekšsēdētaju Junkeru par jūnija Eiropadomes sanāksmes dienaskārtību.

Parīzes klimata nolīgums: EP atbalsta jaunu izmešu samazinājumu, apspriež ASV izstāšanos : EP deputāti trešdien pēc debatēm par ASV izstāšanos no Parīzes klimata nolīguma atbalstīja jaunu, saistošu izmešu samazinājuma mērķu noteikšanu. Vairāk nākotnē vērstu investīciju trūcīgākajās ES valstīs : EP deputāti uzskata, ka ES investīciju plānam — Eiropas Stratēģisko investīciju fondam ESIF — vajadzētu veiksmīgāk darboties trūcīgākajos ES kas ir bināro kodu tirdzniecības latvija, galveno uzmanību veltīt nākotnē vērstiem ieguldījumiem un atbalstīt projektus, kas citādi nesaņemtu atbalstu.

Brexit vienošanās ir iespējama tikai ar EP piekrišanu. Pētījuma ietvaros īstenotas padziļinātas intervijas ar konkrēto jomu interešu grupu pārstāvjiem - gan darba devējiem, gan nodarbinātajiem - visā Latvijā, atklājot viņu gaidas no viena no ES likumdevējiem - Eiropas Parlamenta EP. EP: starptautiskajiem uzņēmumiem būtu jāatklāj informācija par katrā valstī samaksātajiem nodokļiem : Lieliem starptautiskajiem uzņēmumiem jāpublisko informācija par katrā valstī nomaksāto nodokļu apjomu, paredz otrdien EP balsojumā atbalstīts noteikumu projekts. Dažkārt ar sajūsmu, citreiz depresijā tie stāstīja, ko pirkuši, ko pārdevuši, cik pelnījuši un cik zaudējuši. Padsmit gadus vēlāk mani vēl joprojām izbrīna, cik daudzi finansisti ne tikai stāsta klientiem metatrader 4 tiešsaistes fbs par ieguldīšanu, bet paši šīm pasakām tic. Finanšu krīze mani iebaidīja, tādēļ pats spekulācijā neielaidos. Tā vietā lasīju Džeku Boglu, Bērtonu Malkielu un citus gudrus vīrus, lai saprastu, ko tad īsti par efektīvu ieguldīšanu saka reālie tirgus rezultāti. Noskaidroju, ka pastāv tikai trīs lielas ieguldījumu kategorijas, kas sevi ir pierādījušas laika gaitā. Pārējais ir spekulācija. Žēl, ka šo jautājumu nezina ne tikai dažs vai bitkoinu tirdzniecība tiek regulēta Volstrītas tirgonis, bet arī miljoniem cilvēku visā pasaulē, kas dedzina savu naudu tādās izklaidēs kā forex un opcijas.

Uzstāj uz atbildi, ko sapratīs desmitgadnieks. Katram izdevīgam ieguldījumu veidam pamatā ir vienkārša loģika. Ja tev ir zināms par kādu ieguldījumu iespēju, to zina miljoniem citu visā pasaulē. Lai ilgtermiņā jums visiem nodrošinātu pozitīvu atdevi, labam ieguldījumam atkal un atkal jārada vērtība, kas mērāma miljardos un triljonos eiro. Šāds dzinējs ir iespējams tikai viens — cilvēks ar savu darbu un izdomu. Aktīvs, kuram pamatā nav cilvēka darbs un izdoma, var būt izdevīgs ieguldījums gadiem ilgi, ja pieprasījums pēc tā aug piemēram, iesaistās arvien jauni ieguldītāji un līdz ar to aug arī cena.

Tomēr bez jaudīga ekonomiska dzinēja šāds ieguldījums tikai pārdala pasaules bagātību, nevis to vairo. Tā jauda ir ierobežota — tas nevarēs ilgtermiņā nodrošināt lielisku peļņu tādu, kas ir daudz lielāka par inflāciju. Ja tu spēlē forex jeb valūtu tirgū, tu deri, ka valūta kustēsies vienā virzienā. Kāds cits der, ka tā kustēsies pretēji. Vidējais rezultāts nulle. Pēc komisijām — negatīvs. Turklāt nepastāv uzticama sistēma, kā vairāk uzvarēt nekā zaudēt. Ar opcijām detaļas ir daudz sarežģītākas, bet loģika līdzīga. Tirgus statistika pēc tirdzniecības komisiju ieturēšanas vienmēr būs pret tevi. No kurienes lai metāla klucis gadu desmitu pēc gadu desmita radītu jaunu ekonomisko vērtību triljonu eiro apmērā? Ieguldītājs zeltā paļaujas nevis uz reālu ekonomisku pamatojumu, bet uz spekulāciju, ka pieprasījums pēc zelta kāps ātrāk nekā piedāvājums. Jā, zeltam ir bijuši fantastiskas peļņas periodi — vecums ieguldīt bitcoin, pēdējie divdesmit gadi. Ir arī smagu zaudējumu periodi — piemēram, iepriekšējie divdesmit gadi. Bet gadsimta un ilgākā griezumā tādi fiziski ieguldījumi kā zelts un sudrabs parasti vien nosedz inflāciju vai nedaudz vairāk. Zelta cena dolāros pēc inflācijas.

Reālais pieaugums 1. Avots: macrotrends. Ja šie ieguldījumi būtu zema riska, ar nelielām cenu svārstībām, arī nosegt inflāciju nebūtu slikti. Realitātē šie ir riskanti, svārstīgi ieguldījumi. Paskatieties kaut grafikā periodu starp Par šo jau nesen rakstīju. Var jau nākotnes bitcoin investīcijas, ka kriptovalūtas kļūs plaši izmantotas un, piemēram, bitcoin cena nostiprināsies augstā līmenī. Varbūt nē. Tas ir svarīgi īstermiņā spekulācijas rezultātam, bet ne tik nozīmīgi ilgtermiņā. Kripto pats par sevi nerada ekonomisko vērtību. Tomēr agri vai vēlu uzrāviens apsīks. Nav jāpēta bitcoin algoritmi ražošanas grūtības palielināšanos utt. Peļņa nerodas no nekā. Miljoniem pasaules iedzīvotāju gadu pēc nebeidzama gada nekļūs vien bagātāki un bagātāki tikai tādēļ, ka tiem pieder kāda kriptovalūta. Ticēt kam tādam ir pašapmāns. Visi trīs ir vienkārši un pat desmitgadniekam saprotami. Īstermiņā arī tie var būt riskanti un spekulatīvi, bet ilgtermiņā tie vienmēr ir nodrošinājuši labu atdevi. Loģika elementāra. Astoņi miljardi cilvēku visā pasaulē strādā, pelna naudu, un daļu no saviem ienākumiem atdod sava mājokļa un biroju ēkas īpašniekam. Īstermiņā NĪ cenas mēdz strauji augt un tikpat strauji arī krist.

Statistika rāda, ka ilgtermiņā NĪ cenu pieaugums vidēji nosedz inflāciju plus bloķēšana un investīciju digitālajās valūtās briesmas nedaudz. Tādēļ pelnīt naudu kriptonauda vs forex ieguldītājiem bieži ir izdevīgāk ieguldīt akciju tirgū. Tomēr NĪ kā ieguldījums ir strādājis tūkstošiem gadu un turpinās strādāt vēl ilgi. Arī šeit loģika ir elementāra. Miljardiem cilvēku — privātpersonu, uzņēmumu darbinieku, nodokļu maksātāju — ikdienā strādā un ar saviem ieņēmumiem sedz savus, sava uzņēmuma, savas valsts parādus. Kvalitatīvi aizdevumi vēsturiski nav bijis augsti ienesīgs ieguldījumu veids. Lai pelnītu daudz vairāk par inflāciju, aizdevējam jābūt gatavam riskēt ar zemākas kvalitātes aizņēmējiem. Tomēr saprātīga aizdošana gadu tūkstošiem ir bijis viens no uzticamākajiem veidiem, kā vairot savu bagātību. Protams, tā kā šobrīd visā pasaulē valda zemas procentu likmes, aizdošanas pievilcība ir ievērojami zemāka nekā citos laikos. Uzņēmumu vadība un darbinieki diendienā pūlas, rada vērtību un pelna. Ieguldītāji uzņēmumu akcijās saņem daļu no šīs peļņas. Jā, atsevišķam uzņēmumam var neveikties. Jā, ir kāpumi, burbuļi un krīzes. Tomēr, kamēr pasaule turpina griezties, tikmēr ieguldījums biznesā ilgtermiņā vidēji dos pozitīvu atdevi. To arī rāda vēsture. Par spīti pasaules kariem, recesijām un depresijām, tieši ieguldījums privātajā biznesā ir bijis lielākais pasaules bagātības dzinulis pēdējo gadsimtu laikā.

Tas reāli ne tikai aizsargā naudu no inflācijas, bet dubulto tās vērtību 10 līdz 14 gadu laikā. Protams, arī akciju tirgū ir jārēķinās ar krīzēm un zaudējumu periodiem. Tomēr tas ir ieguldījums pasaules ekonomikā virtuālo valūtu tirdzniecība apakšā ir pavisam reāls ekonomiskais dzinējs. Ieguldītājs akciju tirgū var rēķināties, ka ilgtermiņā tirgus būtiski vairos katra viņa nopelnītā eiro pirktspēju. Daļa manu Volstrītas sites para ganhar dinheiro online na portugal — spekulantu — apdedzinājās finanšu krīzē un spekulācijai meta mieru. Ceru, ka pa šiem gadiem viņi nav zaudējuši pārāk daudz naudas. Arī Latvijā daudzi tic brīnumam. Diemžēl man ik pa brīdim raksta lasītāji, kuri spēlējuši ar forex vai opcijām un apdedzinājušies. Daudzi ir pārliecināti, ka spēle pati par sevi ir izdevīga. Problēma esot tajā, ka šie nepareizi spēlējuši. Vairāk priecājos par tiem lasītājiem, kas devuši ziņu, ka mani bloga raksti un treniņi palīdzējuši izvairīties no lamatām. Ceru, ka šis raksts palīdzēs vēl kādam. Izvēlēties veiksmīgus ilgtermiņa ieguldījumus patiesībā nav grūti.

Inflācijas un GSP nozīme - Globālās tirdzniecības ceļvedis - 2021

Ja iemācīsies uzdot jautājumu — kā es pelnīšu? Un ieguldīšanā kriptovalūtas ieguldījums pensionēšanās nolūkos veiksies labāk, nekā dažam labam augsti apmaksātam Volstrītas censonim! Pēdējos gados šāds komentārs sastopams gandrīz katrā diskusijā par ieguldījumiem finanšu tirgos. Ņemot vērā dramatisko cik drošs ir bitcoin tirgotājs, ko guvuši bitcoin pircēji pēdējo desmit gadu laikā, kritizēt šo pieeju izklausās pēc muļķības un skaudības.

Un tomēr — kad cenas aug, jebkurš tirgus burbulis izskatās ģeniāls, bet kritiķi pēc muļķiem. Par to, kāpēc pirkt bitcoin nav ieguldīt, jau rakstīju Tīri sagadīšanās pēc — īsi pirms asa cenas krituma. Tagad, kad cenas atkal dramatiski kāpj un pat Tesla pērk Bitcoin, ir īstais laiks atgriezties pie tēmas. Iepriekšējoreiz norādīju, ka bitcoin cena var turpināt kā mēs varam nopelnīt naudu no vigo video vēl ilgi. To pašu saku arī šodien. Neiesaku derēt, ka bitcoin cena drīz sabruks. Pēc savas būtības esmu piesardzīgs pēcpadomju cilvēks. Bitcoin ir 12 gadus veca tehnoloģija, ap kuru ilgstoši knosās milzīgs daudzums gudru prātu. Par spīti tam, bitcoin praktiskais pielietojums vēl joprojām ir niecīgs.

Praktiski visa tirdzniecība ar bitcoin notiek peļņas nolūkos. Tādēļ kriptovalūtas ir un paliek tieši spekulācijas rīks. Kā ar jebkuru spekulācijas rīku, ar to var sanākt nopelnīt, bet var arī smagi pazaudēt. Runājot par burbuļiem, ir populāri atsaukties uz tulpju sīpolu māniju Nīderlandē Īsumā un ļoti vienkāršojot:. Ja bitcoin ir burbulis, tad kāpēc tas tik ilgi neplīst? Pirmkārt, reliģiskais aspekts. Metatrader 4 tiešsaistes fbs daļa citu burbuļu veidojās populārākās aktīvu kategorijās — visbiežāk akciju tirgū vai kā mēs varam nopelnīt naudu no vigo video īpašumā.

Visi plus mīnus saprot, kas ir nekustamais īpašums un kas ir uzņēmums. Brīdī, kad tirgū sāk veidoties eiforija, miljoniem cilvēku vai nu jau pieder ieguldījumi vai arī ir viegli tādus veikt. Eiforija ļoti ātri sasniedz maksimumu — kur piedalās visi no bārmeņiem līdz karaļiem. Tad aptrūkst svaigi asiņu un — viss. Bitcoin sākās no nulles, un to pirkt bija sarežģīti. Šobrīd situācija ir mainījusies. Par bitcoin runā visā pasaulē. Ir fintech risinājumi, kas ļauj ērti iegādāties kriptovalūtas. Un tomēr — kopējā kriptovalūtu tirgus vērtība šobrīd ir ap miljardiem dolāru. Salīdzinājumā pasaules vērtīgākā uzņēmuma Apple tirgus vērtība vien šobrīd ir aptuveni miljardi dolāru. Finanšu krīzē ASV nekustamā īpašuma tirgus vērtība kritās par miljardiem dolāru. Ja šajā tirgū masveidā ienāks institucionālie spēlētāji — par ar tikai sīku daļu no saviem aktīviem — burbulim var pietikt svaigu asiņu vēl labam laiciņam.

Tas nenozīmē, ka pēc tam bitcoin neviens neizmantos. South Sea Company turpināja darboties vēl gadsimtu pēc tam, kad beidzās tās akciju kā pelnīt naudu strādājot no mājas latvija. Arī bitcoin visticamāk pielietojumu turpinās atrast. Nevar bezgalīgi turpināties process, kurā aktīvs, kurā miljoniem ieguldītāju iegulda miljardus, nebeidzami audzē vērtība gadu no gada, lai gan pats par sevi nerada ekonomisko vērtību un naudas plūsmu.

Savādāk tiek radīta nebeidzama ekonomiskā vērtība no tīra gaisa.

Dainis Gašpuitis: Kriptovalūtas, 'Bitcoin' faktors un to nākotne - DELFI Kad es Viedie līgumi ar bitcoin Kas ir Bitcoin Smart līgums?

Teorētiski — tiek pārdalīta pasaules esošā bagātība bitcoin turētāju labā. Tā ir fantāzija, kas var turpināties tikai, kamēr ir dramatiski vairāk jauno ieguldītāju nekā to, kas grib sākt tērēt uzkrāto. Tad, kad jaunbagātnieki bitcoin masveidā reāli sāks gribēt tērēt, mūzika apstāsies. Vienīgais jautājums ir, kurā brīdī kāpums apstāsies. Cik straujš būs kritums pēc tam. Cik augstā līmenī cena atradīs ekvilibru. Spekulants, kas ielec laicīgi un arī paspēj pārdot laicīgi, var dramatiski vairot labklājību. Bet uzminēt, kad pirkt un kad — pārdot, ir grūti. Atskatieties kaut vai uz GME sāgu virtuālo valūtu tirdzniecība tur burbulis bija acīmredzams un iespējas nopelnīt teorētiski bija fantastiskas. Kopš mana raksta publicēšanas cena kritusies seškārt. Tagad jājautā — cik daudzi uzminēja īsto brīdi, kad pārdot? Un cik daudzi palika ar zaudējumiem? Turklāt arī veiksme ir bīstama. Pat ja vienreiz, otrreiz paveicas, azarts rada atkarību. Vidējais spekulants riskē atkal un atkal līdz nokurina savu naudu. Mans mērķis nav atturēt tevi no ieguldīšanas bitcoin. Varbūt paveiksies un labi nopelnīsi. To nezina neviens. Bet, lūdzu, uzmanies. Apzinies, ka straujā izaugsme nevar turpināties mūžīgi. Nekļūsti par HODL ievads ieguldījumiem kriptogrāfijā. Ieplāno, pie kādas cenas pārdosi.

Visbeidzot, ieguldi tikai tik daudz, cik esi gatavs zaudēt. Tad vienalga, vai bitcoin ir burbulis vai nē — rezultāts būs okei! Datorspēļu veikalu ķēdes tirgus kapitalizācija augusi no 1. Vai uzņēmums atklājis naftas atradnes? Izgudrojis jaunu tehnoloģiju? Tam pavērušās fantastiskas izaugsmes iespējas? Straujo akciju cenu kāpumu skaidro Reddit forumā mobilizētas mazo investoru armijas vēlme ieriebt Volstrītai.

Investēt regulāri vai lielāku summu uzreiz?

Pagājušās nedēļas laikā Volstrītas hedžfondi zaudējuši daudzus miljardus, bet mazie investori — vismaz uz papīra — ir labi nopelnījuši. Šis fenomens ir dramatisks, aizraujošs, izklaidējošs, bīstams un nejēdzīgs. Tas provocēs izmaiņas akciju tirgus — un, iespējams, sociālo mediju — regulējumā. Vispirms apskatīšu finanšu aspektus, tad gaidāmo ietekmi. Iekārtojies labi — drāma interesanta, bet raksts nebūs īss! Dažādu iemeslu dēļ vairākas lielas Volstrītas firmas hedžfondi jau ilgāku laiku liek naudu uz to, ka GME cena samazināsies. Mehānisms, kā fondi to dara, saucas short selling īsā pārdošana jeb tautas valodā šortošana. Fonds cer, ka cena Y būs zemāka par cenu X un tas nopelnīs starpību atskaitot aizņemšanās izmaksas. Šortošana ir bīstams paņēmiens. Ja akciju cena kāpj, nevis krīt, fonds ir pakļauts neierobežotam zaudējumu riskam. Šortošanu daudzi arī uzskata per cūcību — kas spēlē svarīgu lomu GME situācijā. Šortotāji bieži ieņem īso pozīciju kādā uzņēmumā un kad vairāk cilvēku sāks ieguldīt bitcoin? ko tas prasa? bazūnē par to, cik uzņēmums ir slikts, neperspektīvs, pārvērtēts utt. Tas var izsaukt investoru un kreditoru neuzticēšanos. Tādēļ šortošanai ir daudzi ienaidnieku. Slavenākais ir Tesla vadītājs Īlons Masks, kurš jau gadiem ilgi ved publisku kauju ar sava uzņēmuma šortotājiem. Viņam ir miljoniem piekritēju, kas arī ienīst šortotājus. GME gadījumā daži entuziasti ar sociālo mediju palīdzību uzrīdīja mazo investoru armiju vienam kopīgam ienaidniekam — uzņēmuma GME šortotājiem.

Sākās t. Short squeeze var rasties, kad tiek šortots liels apjoms akciju. Short squeeze parasti sākas, kad šortotā uzņēmuma akciju cena kāpj jebkāda iemesla dēļ. Šortotāji vai nu izvēlas vai ir spiesti aizvērt pozīciju, jo aug zaudējumi. Lai aizvērtu pozīciju, tiem ir jāatrod kāds, no kura atpirkt aizņemtās akcijas. Ja pārdot gribētāju ir maz, sākas ķēdes reakcija:. Cenai kāpjot, aizvien vairāk šortotāji cenšas aizvērt pozīciju. Bieži tiem nav citas izvēles, jo to brokeri pieprasa iemaksāt aizvien lielākas summas, lai segtu strauji augošos zaudējumus.

Vienalga, ka cena ir pilnīgi neracionāla — tiem vienkārši ir jāpērk un viss. Pērn daži redditori pamanīja, ka GME šortoto akciju skaits faktiski pārsniedz tirgū pieejamo akciju kad vairāk cilvēku sāks ieguldīt bitcoin? ko tas prasa?. Šāds ārkārtīgi rets fenomens ir iespējams tādēļ, ka vienas un tās pašas akcijas var tikt šortotas vairrākkārt:. Kad šortotais apjoms ir tik milzīgs, šortotāji ir noķerti ar novilktām biksēm. Lai aizvērtu savu pozīciju, tiem vajag atrast kādu, kas ir gatavs pārdot akcijas. Bet ātri un masveidā to nav iespējams izdarīt. Redditori saskatīja fantastisku peļņas iespēju. Atliek vien koordinēt GME akcionāru darbību un tie varēs no šortotājiem pieprasīt praktiski jebkuru cenu par savām akcijām. Lai panāktu šo mērķi, redditori gan aicināja viens otru pirkt un turēt GME, gan rīkojās vēl viltīgāk. Šī mehānisma detaļās neiešu, bet tas izraisa ķēdes reakciju, ko sauc par gamma squeeze.

Kad GME cena kāpj, tas palielina risku tirgus veidotājiem — lielajām institūcijām, kas pārdeva opcijas. Šīm institūcijām ir jāsāk masveidā pirkt GME akcijas, lai nosegtu šo risku. Sākas mijiedarbība starp short squeeze un gamma squeeze — viens paātrina otru. Šo visu redditori sāka plānot pirms pusgada. Mēnešiem ilgi GME cena kustējās mēreni un likās, ka no plāna nekas daudz nesanāks. Tad janvāra vidū sākās lavīna. Iespējams, redditoru kriptovalūtas tirgotāja pozīcija tvītotāju armija vienkārši sasniedza kritisko masu.Terminoloģija